Produkujemy

maszyny, urządzenia,

linie produkcyjne i nie tylko...


Wieloletnie doświadczenie oraz jasno sprecyzowana
strategia i cele pozwalają nam sprostać realizacji
każdego zlecenia


Więcej

Suszarnie Mobilne

Głównym założeniem zaprojektowania przez nas suszarni mobilnej była możliwość ich zestawienia modularnego oraz możliwość transportu i użycia w dowolnym miejscu pod warunkiem zapewnienia dostępu do odpowiednich mediów. Podstawową jednostką jest trzy poziomowa suszarnia o całkowitej długości 30m i wydajności około 500 – 800kg/8h.

Zasilanie w ciepłe powietrze realizowane jest przez piec opalany przez gaz lub olej opałowy o mocy 600kW poprzez wymiennik ciepła i 2 wentylatory o mocy 11kW i 7,5kW. Całkowity przepływ powietrza wewnątrz komory suszenia wynosi 300m3/h.

Temperatura wewnątrz komory jest płynnie kontrolowana w zakresie od 20 do 75st C na panelu sterowniczym. Podobnie płynnie można regulować czas przebiegu surowca wewnątrz.

Wydajność suszarni można zwiększyć poprzez zastosowanie dodatkowej jednostki (dodatkowy kontener) wyposażonej tylko w trzy poziomy taśm i łączonej z suszarnią podstawową (z kotłownią) w całość.

Istnieje możliwość zastosowania systemu krzyżowego odzysku ciepła ze zużytego powietrza wysysanego z suszarni, a co za tym idzie poważne oszczędności na nakładach energetycznych.

W suszeniu owoców i nasion nieodzownym elementem będzie bypass wysypu materiału, pozwalający na powrót wstępnie przesuszonego surowca do komory celem dalszej redukcji wilgotności, lub całkowite zatrzymanie materiału wewnątrz komory oraz okresowy jego przesuw połączony ze zmianą poziomu taśmy celem jego zmieszania.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z rozporządzeniem UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanym „RODO”, na stronie www.scorpion.pl/kontakt/dane-osobowe/ PPUH Scorpion jako Administrator Danych publikuje istotne dla przetwarzania danych osobowych informacje, w tym również informacje mające na celu spełnienie obowiązków informacyjnych określonych art. 13 i 14 RODO.

Zaakceptuj