Produkujemy

maszyny, urządzenia,

linie produkcyjne i nie tylko...


Wieloletnie doświadczenie oraz jasno sprecyzowana
strategia i cele pozwalają nam sprostać realizacji
każdego zlecenia


Więcej

Sterylizator

1. Przeznaczenie i zastosowanie


Sterylizator służy do trwałego zniszczenia drobnoustrojów, w tym również form przetrwalnikowych, np. bakterii, grzybów, drożdży, pleśni. Proces sterylizacji daje absolutną gwarancje czystości mikrobiologicznej, pozwala na sterylizację różnych rodzajów produktów: mielonych (np. papryka mielona, gałka muszkatołowa mielona, goździki mielone itd.), krojonych (np. zioła krojone, frakcja typu fix, omłot z ziół, zioła przetarte), oraz całych (np. pieprz ziarnisty, ziele angielskie, majeranek itd.). Proces sterylizacji polega na nagrzaniu wstępnego towaru do temperatury ok. 90°C.
Z podajnika zasypowego towar spada do komory sterylizującej gdzie towar zostaje potraktowany suchą parą wodną w temperaturze ok. 130ºC. Poprzez płynną regulacje prędkości żmijki w komorze sterylizującej możemy regulować czas przebywania towaru w komorze. Następnie poprzez zsyp znajdujący się na końcu komory towar spada do komory chłodzącej wstępnej, gdzie towar zostaje przetransportowany również przez system podajników żmijkowych. Do komory suszenia  jest wtłaczane ciepłe powietrze w celu jak najdokładniejszego wysuszenia towaru. Następnie towar spada na podajnik odbiorczy i jest transportowany do worków lub big-bagów poprzez workownicę. Na pulpicie sterującym sterylizatora znajdują się również czytniki czujników temperatury. Maszyna może być wyposażona w dodatkowe elementy, czyli m.in. wilgotnościomierz powietrza.


2. Charakterystyka techniczna:


- wydajność   ok. 1t - 2t/8h
- zapotrzebowanie na moc (bez wytwornicy pary) ok. 30kW
- waga 2000 kg
- dostępne wytwornice pary: gaz, olej opałowy, wytwornice elektryczne


3. Wymiary gabarytowe:


- szerokość   7130 mm
- długość 10250 mm
- wysokość 4010 mm


Dwuletnia gwarancja obejmuje całą maszynę z wyjątkiem materiałów eksploatacyjnych
Inne maszyny i urządzenia na życzenie Klienta o różnych wydajnościach!

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z rozporządzeniem UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanym „RODO”, na stronie www.scorpion.pl/kontakt/dane-osobowe/ PPUH Scorpion jako Administrator Danych publikuje istotne dla przetwarzania danych osobowych informacje, w tym również informacje mające na celu spełnienie obowiązków informacyjnych określonych art. 13 i 14 RODO.

Zaakceptuj