Produkujemy

maszyny, urządzenia,

linie produkcyjne i nie tylko...


Wieloletnie doświadczenie oraz jasno sprecyzowana
strategia i cele pozwalają nam sprostać realizacji
każdego zlecenia


Więcej

Suszarnie

Produkowane przez nas suszarnie znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, nie tylko spożywczego.
W zależności od potrzeb klienta proponujemy rozwiązania, dostosowane specjalnie do profilu i specyfiki branży oraz procesowanego produktu. Posiadając wysoko wykwalifikowany zespół inżynierów oraz bogate doświadczenie w branży nie ograniczają nas istniejące projekty i rozwiązania, lecz jesteśmy w stanie zrealizować inne najbardziej wymagające przedsięwzięcia bazując na otrzymanych wytycznych.

Zrealizowane przez nas projekty obejmują suszarnie taśmowe, podłogowe, bębnowe kontenerowe oraz mobilne (wewnątrz kontenera morskiego)

Wszystkie rozwiązania cechuje dbałość o najmniejsze szczegóły oraz możliwość szerokiej ingerencji w dostosowaniu procesu do konkretnych warunków oraz produktów, rozpoczynając od płynnej regulacji temperatury w zakresie o 20 do 75st C oraz czasu przebiegu materiału wewnątrz komory suszenia do precyzyjnej kontroli temperatury na poszczególnych poziomach suszenia.

W zależności od zapotrzebowania i rodzaju suszarni, znajdą one zastosowanie w przetwórstwie ziół, herbat, przypraw, nasion, owoców i podobnych.

Zastosowane nowatorskie rozwiązania w postaci stałej cyrkulacji produktu wewnątrz suszarni, możliwości zatrzymania przebiegu taśm i okresowej zmiany poziomu wraz z przemieszaniem materiału oraz pominięciem wysypu materiału zwiększają zakres zastosowania w większej ilości branż.
Do zasilenia suszarni można użyć każdego dostępnego źródła ciepła, najczęściej stosowanymi są gaz lub olej opałowy, jednak nie ma przeciwskazań do zastosowania pieców opalanych drewnem, słomą, biomasą lub elektrycznych. Do ogrzania powietrza używanego w procesie stosujemy najwyższej klasy wymienniki ciepła oraz systemy jego odzysku, pozwalające na daleko idące oszczędności dzięki procesowi rekuperacji

SUSZARNIE MOBILNE

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z rozporządzeniem UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanym „RODO”, na stronie www.scorpion.pl/kontakt/dane-osobowe/ PPUH Scorpion jako Administrator Danych publikuje istotne dla przetwarzania danych osobowych informacje, w tym również informacje mające na celu spełnienie obowiązków informacyjnych określonych art. 13 i 14 RODO.

Zaakceptuj